Tloczenie Postep

Tłoczenie płyt to nie taka łatwa sprawa

www.partnersinprogress.pl https://www.tophifi.pl/aktualnosci/wybierz-dla-siebie-najlepszy-soundbar

tloczenie_plyt_to_nie_taka_latwa_sprawa.jpg

hotstamping płyt staje się coraz popularne, ponieważ świat staje się coraz bardziej skomputeryzowany. Każdego dnia miliony ludzi za pomocą różnych nośników przekazują sobie różnego rodzaju informacje: muzyka, teksty, filmy, programy i wszelkie inne możliwe dane. Ludzie oczywiście wybierają ten produkt, który ma jak największa pojemność.

Są to oczywiście płyty. Opisywany proces dotyczy głównie krążków CD i DVD i jest to on wysoce skomputeryzowany, polegający na dokładnych, bardzo wydajnych wtryskach gdzie granulat poliwęglanu pod wysokim ciśnieniem i wysokiej temperatury formowany jest w znany wszystkim krążek. Na jednej ze stron odciskana jest specjalna matryca, na której znajduje się obraz spirali z danymi.

To jednak nie koniec całego procesu. Następnie płyta w próżni pokrywana jest lakierem ochronnym, co zabezpiecza aluminium przed utlenieniem. Oczywiście po tych zabiegach wykonywane są testy jakościowe laserem.

Wynik testu wskazuje, jakiej jakości jest dana płyta. Produkty, w których zostaje wykryta jakakolwiek wada są automatycznie usuwane i niedopuszczane do dalszych etapów technologicznych. Taki całościowy proces jednego krążka trwa ok 4 sekund.

Alternatywą tego procesu jest kopiowanie. Wystarczy zastanowić się ile sztuk chcemy powielić. Tłoczenie płyt z reguły można wykonywać powyżej 500 sztuk, jednak polecane jest powyżej 2000 sztuk.

Kopiowanie jest częściej spotykane gdyż trwa krócej. Na rynku są firmy, które oferują tłoczenie płyt takimi sposobami, że nie da się ich potem w sposób piracki skopiować.