Tloczenie Postep

Istota tłoczenia płyt

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/bowers-wilkins-prezentuje-nowa-serie-600/

istota_tloczenia_plyt.jpg

Jeżeli zaś chodzi o produkty oferowane na lokalnym rynku, to szybko rozwijającą się dziedziną w tym rejonie jest obecnie tłoczenie płyt, z którym powiązane są zwykle usługi z zakresu druku i kopiowani przy wykorzystania technologii cyfrowej. Tłoczenie płyt polega na zapisywaniu danych takich jak oprogramowanie, muzyka, filmy na nośniku CD lub DVD, dzięki użyciu technologii produkcyjnej polegającej na masowym tworzeniu nowych płyt za pomocą matrycy. Wytłoczona płyta jest pokrywana farbą przy zastosowaniu techniki sitodrukowej lub offsetowej.

Jest to metoda pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze, zwłaszcza, jeśli dotyczy to hurtowego zapisywania danych na nośnikach. Większość firm realizuje tego typu usługi kompleksowo, wykonując dane zamówienie maksymalnie w przeciągu trzech dni. Oprócz najbardziej powszechnych obecnie płyt CD i DVD oferowane jest także tłoczenie płyt winylowych, które wracają obecnie do łask i z pewnością stanowią ciekawy i atrakcyjny produkt dla każdego wielbiciela muzyki, niekoniecznie pamiętającego je z lat własnej młodości.

Możliwa jest produkcja winyli w różnych kolorach i formatach, dają one jednak pod tym względem mniejsze pole do popisu niż płyty CD i DVD, na których możliwy jest nadruk obrazów wielokolorowych, dzięki zastosowaniu techniki offsetowej, w kolorach CMYK oraz w kolorystyce PANTONE. Aby tłoczenie płyt mogło odbywać się zgodnie z prawem, dana firma musi posiadać stosowne licencje producentów elektroniki. Aby upewnić się, co do tego, należy sprawdzić dane firmy w rejestrze licencjobiorców danego producenta.