Tloczenie Postep

Discmany

www.chwast.com.pl

discmany.jpg

Discmany służyły kiedyś do promowania przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Były one niestety dużych rozmiarów, ponieważ do środka musiała zmieścić się płyta CD. Tłoczenie płyt wykonywane jest w odpowiednich maszynach. Przez to nawet w sprzęcie słabej technologii, muzyka jest odtwarzana. Oczywiście dysponowały dużą jakością z oryginalnych nośników. Lecz były bardzo podatne na wstrząsy i uszkodzenia. Jeśli się biegało, to częste przerwy w odtwarzaniu irytowały.

Dopiero te droższe, poważniejsze sprzęty mogły być użytkowane we wielu warunkach. Płyta CD oferuje ogromnie dobrą jakość, oczywiście w dobrym odtwarzaczu. Pierw musi ona jednak przejść tłoczenie płyt. Bo nie każdy człowiek posiada w domu wieżę za kilka tysięcy złotych. Płyty można kolekcjonować, a potem sprzedawać. To jedyny racjonalny sposób na nabywanie oryginalnych nagrań. Pobieranie z sieci nie wychodzi w grę, chyba że za pieniądze.

Nowoczesne serwisy pobierają opłaty za ściągnięte kawałki. Nie są to duże koszta, lecz bardzo mało ludzi decyduje się na taki krok. Przecież oni mogą mieć za darmo z innego serwera. Nie ważne jest, że okrada się ulubionego artystę. Nie ważna jest również odpowiedzialność cywilna. Za ściągnięte piosenki można powędrować nawet do więzienia. Artyści na tym także tracą, dla nich tłoczenie płyt to główny zarobek życiowy.